Поради вибору змішувачів для ванної кімнати

912-smes

Перше знайомство

Пропонуємо вам кілька простих порад і рекомендацій, які допоможуть вам не розгубитися і не заплутатися в асортименті представлених змішувачів для ванної кімнати. Отже, прийшовши в магазин, ви можете вибирати з декількох видів змішувачів:

  • Двухвінтельного;
  • Кульового;
  • Каскадного.

З двухвінтельнимі змішувачами знайомі всі, це найпоширеніший вид крана, який був колись незаслужено забутий. Регулювання води в ньому відбувається за рахунок повороту двох окремих ручок, або простіше сказати кранів. Двухвінтельние змішувачі вважаються «класикою», яка повертає свою популярність завдяки старанням дизайнерів. Так як такі крани знайомі нам з дитинства, зупинимося на більш сучасних моделях.

Змішувач кульовий

Кульовий змішувач для ванни і душа – це пристрій, який має тільки одну ручку для перемикання холодної та гарячої води. Все залежить від того, в який бік його повернути. Дана модель досить актуальна, завдяки невеликій вартості і зручності.

До недоліків такого змішувача можна віднести:

Деякі неприємності, які можуть виникнути при установці кульового змішувача в будинку старої споруди. Так як в більшості таких будов труби вже допрацьовують свій термін, а температурні режими нестійкі і перепади надходження води трапляються досить часто, знайти оптимальне положення для стабілізації температури води буде вкрай складно;
Якщо водопровідна вода не проходить попередню очистку ще до надходження в змішувач, то домішки і хлор можуть накопичуватися в системі кульового змішувача, а це, рано чи пізно, призведе до поломки.
У таких випадках оптимальною альтернативою кульового змішувача може стати двухвінтельний. При виникненні будь-якої поломки, його простіше і швидше ремонтувати.

Вибираючи кульовий або двухвінтельний змішувач, зверніть увагу на зручність його ручок, так як вам же доведеться ними користуватися кілька разів на день. Крім кольору і форми, зверніть увагу на матеріал. Оптимальним вибором стане змішувач для ванної з душем, який не ковзає і не нагрівається. Є ще один варіант, він з’явився у нас відносно недавно, але вже встиг завоювати популярність – термостатичнийзмішувач. Його теж можна використовувати у ванній кімнаті. Одна його ручка відповідає за натиск вода, а інша за температуру.

Дорогі друзі, якщо ви шукаєте де придбати змішувачі для вашої ванної кімнати по доступним цінам тоді вам слід звернути вашу увагу на цены на смесители для ванной в Евростиль!

Змішувач каскадного типу

Ще одна модель змішувача, яка підійде для установки у ванній. Такий кран пропускає набагато більше води, ніж його побратими, що створює видимість невеликого водоспаду. Такі змішувачі дуже люблять використовувати дизайнери, особливо на великих площах.

Душ, як одна і головних складових змішувачів для ванн, також визначає функціональність і якість вибраного обладнання. У комплектації такого змішувача повинні бути шланг, лійка і додаткові елементи. Іноді можна зустріти «поодинокі» змішувачі, вода в яких надходить тільки через душ. В основному, вони використовуються в душових кабінах, і не особливо популярні серед покупців.

Змішувачі комбінованого типу

Раніше, такі змішувачі користувалися великою популярністю. За допомогою шланга і подовженого поворотного вигину душової лійки можна було одночасно підключити умивальник і душ. Це було найбільш правильним рішенням для малогабаритних квартир на той момент. Зараз же, окремі змішувачі на душ і раковину виправдовують себе набагато більше, оскільки знос розподіляється на два крани, відповідно продовжується термін служби кожного.

Звертаємо увагу на матеріал

Матеріал – одна з найголовніших складових при виборі змішувача, яка здатна розповісти про приблизний терміні експлуатації обраного змішувача з душем. Отже, змішувач для ванн і душа може бути виконаний з:

  • Латуні;
  • Нержавіючої сталі;
  • Силуміну;
  • Цинку;
  • Міді;
  • Кераміки;
  • Пластика.

Найпоширенішими матеріалами вважаються нержавейка, латунь і силумін. Змішувачі з нержавіючої сталі і латуні вважаються найбільш довговічними і надійними. Сюди ж можна віднести вироби з міді та цинку. Силумін найчастіше використовують китайські виробники. Вартість такого змішувача на порядок нижче, ніж інших, а термін служби складає близько року, та й то, з регулярними ремонтними роботами. Визначити змішувач з силуміну можна по відсутності блиску. Змішувачі з пластику або кераміки зустрічаються набагато рідше, і не користуються особливим попитом.

Будь-який фахівець скаже вам, що заощаджувати на покупці змішувача краще не варто. Якщо кран виготовлений з крихкого дешевого матеріалу, то існує велика ймовірність, що через деякий час він вийде з ладу з причини великої напору води. Якщо ви хочете придбати двухвентильний змішувач, то варто віддати перевагу металу із хромовим покриттям. Адже краще купити змішувач на тривалий термін, ніж робити заміну щорічно.

Монтаж змішувача: особливості роботи

Змішувачі для ванної з душем як вибрати ми вже знаємо, тепер справа за малим – установкою. Для початку визначимося з місцем монтажу. Це може бути або стіна, або безпосередньо ванна. Якщо вам ближче другий варіант, то перед покупкою потрібно обов’язково уточнити можливість монтажу обраного змішувача саме для вашої ванни. Дуже стильно виглядає прихований монтаж змішувача, але підійде він, на жаль, не кожному.

У ванних кімнатах, в яких не встановлена ​​душова кабіна, є сенс робити монтаж змішувача з фіксованим коротким виливом. У комплект якого входить перемикач. Тримач, а також шланг і лійка. Модель змішувача без виливу також буде доречна.