Чи можна самостійно вибирати кольорові лінзи?

image081

У будь-якій оптиці, інтернет-магазинах є можливість купити лінзи недорого, в тому числі і кольорові. Вони бувають відтіночними і з повною зміною кольору райдужної оболонки. Застосовують кольорові МКЛ для косметичної мети – приховування вроджених дефектів сітківки ока, слідів травм, а також перетворення, фотосесій і так далі. Виходячи з різних потреб такі контактні лінзи бувають різних типів: одноденні, планової заміни, пролонгованої носіння. Щоб доглядати за ними досить купити розчин для лінз і проводити таку ж очищення, як і для звичайних коригувальних пристроїв. Якщо кольорові лінзи можуть носити пацієнти офтальмологів і здорові люди, чи можна самостійно їх підібрати?

Засоби відтінків лінзи і вироби з повною зміною кольору райдужної оболонки допомагають без операцій досягти бажаного косметичного ефекту. Це дуже зручно, адже МКЛ можна використовувати для повсякденного носіння, так і для разового виходу в світ. Від типу лінз залежить рівень комфорту носіння, його допустима тривалість і складність догляду.

Чому не варто підбирати МКЛ самостійно?

Будь-які лінзи – річ індивідуальна, вони повинні підходити за розміром і відповідати потребам організму. Від цих факторів залежить наскільки зручним і безсимптомним буде їх носіння. Тільки офтальмолог зможе провести повну діагностику стану здоров’я очей і призначити потрібні лінзи, навіть якщо вони кольорові. Адже якщо одноденні лінзи для разової фотосесії можна і навмання купити, після помучитися день з палінням або почервонінням, то МКЛ планової заміни вимагають ретельного підбору. В іншому випадку на кону буде стояти зір пацієнта.

До речі можемо вам порадити хороші лінзи від MrLens які відзначаються високою якістю по доступній ціні!

Чому слід звернутися до офтальмолога?

Лікар допоможе підібрати потрібні лінзи за станом здоров’я очей. Виявить наявність або відсутність протипоказань, призначить необхідний тип лінз, який буде нешкідливий для очей. Крім того, офтальмолог допоможе навчитися надягати, знімати лінзи і доглядати за ними.
Повна зміна кольору очей за допомогою лінз можливо лише при правильному підборі МКЛ. Лікар допоможе вибрати ті контактні лінзи, які зможуть перекрити природний колір очей. Іноді, офтальмологи засмучують неможливістю таких змін, коли різниця між наявним і бажаним кольором очей занадто велика.
Засоби відтінків лінзи можуть стати оновленою версією старих лінз планової заміни. Це відмінне рішення для водіїв, спортсменів і всіх тих, кому важливо мати чітке, контрастне зір. Крім того, така невелика зміна виглядає природно і додає зовнішньому вигляду надзвичайної краси.
Перш ніж купити лінзи недорого, варто зважити всі плюси і мінуси, а також звернутися до офтальмолога. Самостійне призначення може стати причиною неприємних наслідків у вигляді симптомів або навіть запалення ока.