Діловий стиль: приклад підбору гардеробу

Офіційний стиль дуже суворо регламентує взуття. Тон – чорний. Основа – гладка шкіра. Манера закріплення – шнурування, платформа туфель – тільки шкіряна. Виключним можливим компромісом може бути тільки колір. Дозволяються коричневі туфлі, якщо вони не світліше брюк. Ну вже якщо дотримуватися традиційні канони ділового стилю, то шкарпетки повинні підбиратися до кольору штанів, а не туфлею. Треба бути в курсі, що значне число людей своє знайомство при ділових зустрічах починають з розглядання взуття своїх партнерів. Тому до правильного підбору туфлею повинен додатися належний догляд. Взуття має бути начищене, зручна для шкарпетки, добре сидіти на нозі.

Носові хусткиНосових хустинок повинно бути як мінімум два: для себе один – зберігається в кишені брюк, інший для несподіваних епізодів з дамою – знаходиться в піджаку, у внутрішній кишені. Даним білим бездоганно чистим хусткою можливо витягти смітинку з ока, витерти сльозинку на жіночому личку або какао, ненавмисно пролитий на одяг. У кишені на грудях можна носити тільки кишеньковий шовкову хустку. У нього колір за колоритом має гармонізувати з краваткою, але, ні під яким виглядом, не копіювати його колір і малюнок. Виступати з кишені такий хустку повинен не більше, ніж на 2,5 см. Однак, цей атрибут необов’язковий.

пояс і туфлі в колірПоясний ремінь в чоловічому одязі повинен бути за кольором однаковим з туфлями, а отже, може бути тільки чорного і коричневого кольору. Він зобов’язаний бути гладким, що не дуже широким, з маленькою і непомітною пряжкою. Підтяжки і ремінь одночасно не вдягають. Якісні чоловічі підтяжки зроблені зі шкіри та тканини. Пристібаються вони до штанів за допомогою пуговок, які пришиті на внутрішній стороні штанів, і петельок. Бо вони символізують вірність традиціям і консерватизм, то не можуть бути широкими або яскравими. Прищіпки у вигляді крокодильчиків та гумові підтяжки – не допустимі.

А на завершення два приклади, як за допомогою базових частин ділового гардероба можна створити різні образи за ступенем офіційності. Напористий стиль переговорів можна виразити в такому варіанті: сорочка біла; костюм – темно-синій; краватка – винно-червоний. Даний стиль виражає деяке нехтування до партнерів по переговорах, робить більше з ними дистанцію. А ось: костюм – сірий; сорочка світло – бірюзова, краватка – смугастий виглядають не так зарозуміло, і можуть розташувати до себе ваших партнерів.