Moschino: мода без правил

Франко МоскіноФранко Москіно став першою людиною, який заявив, що не існує ні доброго смаку, ні поганого, є тільки талановиті й бездарні речі. Він відверто сміявся над модою і її жертвами, іронізував, кидав колкості навіть на адресу іменитих майстрів від кутюр і всією своєю творчістю проголосив гімн свободі – свободі бути собою. Не людина для моди, а мода для людини – стверджував дизайнер, який потоптав правила і вийшов переможцем.

Визначити стиль Moschino – складна і невдячне завдання, оскільки з самого початку своєї кар’єри Франка поставив собі мету: уникати будь-яких кліше. Він говорив, що нічого не створює, лише прислухається до того, що відбувається навколо нього, так як «неможливо створити стиль з примусу, стиль – це значно більше, стиль – це шлях». У 70-х роках висока мода була відірвана від життя, це був ізольований світ, де бренд зводився в ранг культу, а краса асоціювалася з розкішшю і багатством. Франко чудово це розумів, оскільки сам працював у Будинку моди Versace. Але йому була чужа химерність і показна дорожнеча, тому він протестував проти моди, порабощающей людини. Йому більше подобалася та, яка прийшла з вулиці і знову вийде на вулицю, кардинально відрізняється від еталонів.

Однак Франко Москіно, незважаючи на те що пародіював індустрію моди і послаблював її диктатуру, опинився на вершині слави, а його творіння стали символом певного статусу. У 1983 році пройшов перший показ дизайнера, який викликав шквал емоцій у публіки і журналістів. За перший пішли багато інші успішні і резонансні колекції. Після смерті Франко в 1994 році за стиль бренду відповідає Роселла Жардін, яка зайняла посаду креативного директора одягу та аксесуарів всіх трьох ліній Moschino. Роселла мало не з першої колекції працювала разом з дизайнером в якості асистента і була задіяна в усіх творчих сферах діяльності марки.

Перша іменна лінія Moschino Couture подарувала дамам можливість надіти одяг, в якій сплелися воєдино елегантність, висока якість тканин, почуття гумору і оригінальність. Ця лінія на тридцять відсотків дорожче, ніж друга – Moschino CheapChic: її вироби були у продажу з 1988 року, лінія була створена для того, щоб задовольнити бажання молодих людей носити одяг від Москіно, а різниця в ціні обумовлена ​​лише деякою простотою колекцій, але аж ніяк не якістю. Moschino, Moschino CheapChic і Love Moschino – три самостійні лінії марки. Моделі будь-який з них стоншують фігуру, не втискують жінок в рамки стандартів, тому що Moschino взагалі їх не визнає. Тільки стандарт якості: в цьому модному домі вважають, що річ повинна бути не тільки красивою, але і міцною, носінням, довговічною. Очевидно, тому одяг та аксесуари Moschino – лідери вантажного ринку.

Особливо відрізняються оригінальністю аксесуари: сумки, ремені, шарфи, туфлі, краватки, а аромат Hippy Fizz став воістину подарунком для шанувальників Moschino CheapChic як іронічне і яскраве доповнення до нової колекції. У жартівливій яскравій упаковці, увінчаною квітами, у флаконі жовтого кольору з рожевою кришечкою укладена життєва енергія, еліксир безтурботності і пристрасті. Лимон, зелень, листя малини у верхніх нотках, у серці – ніжна травнева троянда, солодка пармська фіалка, магнолія і квіти лотоса, а делікатний шлейф – глибока нота кедра, дубовий мох, злегка відтінений ОСМАНТУС: свіжий коктейль з цукеркою вприкуску.

Сьогодні Moschino має 74 магазини по всьому світу. В Україні марка представлена ​​в ексклюзивних бутиках Києва та Дніпропетровська, де можна знайти одяг Moschino, Moschino CheapChic ready-to-wear та аксесуари, починаючи з колекції весна – літо 2008. Ця колекція ексцентрична, жіночна, насичених кольорів, з акцентом на різноманітні жакети vis -a-vis, Т-подібні сукні до щиколотки і з застібками для зміни довжини. Тканини традиційно дорогі та ексклюзивні, як, наприклад, шовковий хутро або broderie anglaise на поліхлорвінілової основі. До речі, сумки теж виготовлені з прозорого поліхлорвінілу. А модні туфлі на дуже високих підборах і каблуках-стилета, покритих плексигласом, виконані з лайки, лакованої райдужної шкіри і неопрену. Чи потрібно говорити, що список шанувальників бренду Москіно з часом стає все довшим і солідніше? Тому що з легкої руки Франко Москіно модно бути схожою на інших.