Печворк – тенденції моди 2013 року

ПечворкПечворк – рукоділля, яке полюбили багато майстрині. Особливо цей вид рукоділля по душі яскравим і креативним натурам. Адже саме в цьому стилі можна створити незвичайні і стильні аксесуари та одяг.

Сам термін походить від двох англійських слів «patch» – клапоть і «work» – робота. Більш звичний для нас термін – клаптикове шиття. Сучасні дизайнери і майстрині hand-made давно довели, що даний вид рукоділля не обмежується бабусиними клаптевими ковдрами, а дозволяє виготовити модні та ексклюзивні речі.

Безумовно, клаптикове шиття – один з головних трендів для створення затишних інтер’єрів у стилі «кантрі» або «етно». Але якщо ви прагнете, щоб вашу майстерність побачили не тільки друзі і родичі, то стиль печворк з успіхом підійде для моделювання одягу та аксесуарів.

Найпоширеніший варіант – сумка. Для літа такі моделі будуть дуже до речі. Створити яскраву і ексклюзивну річ без особливих витрат? Немає проблем. У господарстві кожної жінки, напевно, знайдуться якісь клаптики, залишки тканини, тасьми, стрічки. Все це плюс ваша фантазія – і сумка в стилі «печворк» додасть незвичайний акцент до вашого літнього гардеробу. До речі, зараз неймовірно популярна і стилізація під клаптикове шиття. В колекціях багатьох дизайнерів представлені шкіряні сумки, що імітують печворк.

Взуття в такому стилі також виглядає дуже цікаво. Багато дизайнери вже взяли ідею на озброєння. Тим більше, що цієї весни і влітку – яскрава і незвичайна взуття на піку популярності.

Пэчворк2

Легке плаття, вільна блуза або спідниця в стилі печворк не дадуть вам загубитися в натовпі. Поєднання тканин, фактур і
візерунків може бути найрізноманітнішим, що дозволяє грати з образами та стилями. Наряд в більш стриманій колірній гамі підійде навіть для офісу, ну а легковажний квітковий принт – відмінний варіант для літніх прогулянок.

Як правило, найбільш популярний матеріал для печворку – бавовняні тканини з геометричним, абстрактним або квітковим принтом. Модний весняно-літній тренд – смужка – дуже поширений мотив в клаптиковому шитті. Поєднуйте такі деталі з елементами в горошок або абстрактним малюнком – вийде дуже стильний наряд.

Однак все частіше в печворку можна зустріти досить несподівані комбінації різних тканин (шовк, атлас, денім, шкіра). Поєднання, здавалося б, непоєднуваного часом дає дуже несподіваний і оригінальний ефект. Так що не бійтеся експериментувати. Якщо одяг в «клаптиковому стилі» здається вам надто строкатою, можете обмежитися окремої вставкою, наприклад, за подолу спідниці або літнього сарафана. Ідеальним в цьому випадку буде геометричний орнамент.