Поради з підготовки до школи

86875c89eb2e92008f7755c59c3

Ефективну підготовку дошкільнят ведуть спеціальні розвиваючі центри. Батьки можуть підібрати різноманітні варіанти навчання, враховуючи свої запити і індивідуальні особливості дитини. Підбираючи зручний розклад, центри проводять групові заняття, організовують свята з виступами учнів там дітей. Особливо сильною підготовкою відрізняються заняття з дитячим психологом на розвиток уваги, мислення і пам’яті. Також в розвиваючих центрах можуть проводитися відкриті уроки, де батьки можуть побачити, як їх дитина працює на заняттях.

Також можна організувати індивідуальні дошкільні заняття з учителем. Педагог підбирає форму роботи і засоби навчання окремо для певного дитини. Такий спосіб передбачає щадний режим роботи, облік всіх запитів батьків і високий результат. Але при цьому відсутній контакт з однолітками.

До речі якщо ви хочете для своєї дитини найкращу підготовку до школи (їхній сайт ви можете знайти тут) тоді Вам слід звернутися до спеціалістів з приватної школи “Еколен” що знаходиться у різних районах Львова.

Якщо ви вирішили готуватися до школи самостійно в домашніх умовах, необхідно пам’ятати про особливості навчання дошкільника і розуміти, що прагнення до знань і допитливість залежать від того, наскільки цікавими будуть ваші заняття. Існують деякі принципи, які допоможуть правильно організувати домашні уроки з майбутнім першокласником:

Заняття слід проводити не більше 30 хвилин, обов’язково робіть маленькі перерви.

Навчання рекомендується вести в активній і творчій формі. Варто пам’ятати, що сюжетно – рольова гра – це один з основних видів діяльності дошкільнят, тому різні правила легко запам’ятаються дітьми через входження в різні соціальні ролі.

Розвинути мислення і координацію рухів допоможуть ігри з м’ячем, командні види спорту, настільні ігри, ліплення, орігамі, конструювання.

Починаючи навчати дитину читанню, зазвичай приступають з вивчення голосних букв, далі поступово включаючи приголосні. Також важливо розуміти – знайомство з алфавітом відбувається не за один день. Найлегше вчити його в ігровій формі. Познайомивши дитини з новою буквою, слід закріпити її в пам’яті дошкільника. Наприклад, можна викласти букву з підручних предметів (сірників, камінчиків, олівців, паличок, травинок і ін.) Або з’ясувати, на що схожа буква. Постійно запитуйте у дитини, як він бачить ту чи іншу букву, фантазуйте разом – це корисно і цікаво. Тоді і складності в навчанні читання будуть мінімальними.